LOGOSITE בניית אתרים
רשימת חדשות ומאמרים בנושא בניית אתרים  

Bookmark and Share

מערכת ניהול תוכן - מדוע היא חשובה?

מערכת ניהול תוכן - מדוע היא חשובה?

 

בשנים האחרונות, היקף שימוש במערכות ניהול תוכן גדל בצורה מעריכית: למעשה, כמעט כל תוכן שאנו רואים או נחשפים אליו, מנוהל "מאחורי הקלעים" באמצעות תוכנת ניהול תוכן כזאת או אחרת.
כשמדברים על אתרי אינטרנט בפרט, מערכות ניהול תוכן מבצעות עבודת קודש בכך שהן מגשרות מעל הפער הטכנולוגי שבין שפת המחשב בפועל (קוד) לבין חוויית השימוש של המשתמש.
במאמר הבא נבחן את היבטי מערכות ניהול התוכן השונים: נבדוק מהי מערכת ניהול תוכן, מהי חשיבותה הרבה, למי היא מיועדת וכיצד משתמשים בה.

מערכת ניהול תוכן – מהי?

על פי ההגדרה הכללית, מערכת ניהול תוכן (באנגלית – Content management system או בקיצור CMS) מהווה הגדרה לכל תוכנה הלוקחת מלאכת ניהול תכנים מכל סוג שהוא, ומפשטת אותה עבור המשתמש. באופן כללי, לכל תחום ניתן להגדיר מערכת ניהול תוכןמשלו – לרוב מדובר בתוכנה ייעודית שפותחה במסגרת הארגון. דוגמאות לתוכנות כאלה הן תוכנות לניהול מרפאה, תוכנה לניהול מלאי, ממשק ניהול עובדים בארגון וכן הלאה.
כשמדברים על תחום האינטרנט, המענה אותו נותנות מערכות ניהול תוכן הוא בתחום של בניית אתרי אינטרנט – שזה למעשה התוכן שיש לנהל באינטרנט. כידוע, אתרי אינטרנט כתובים במספר שפות: HTML עבור תוכן, CSS עבור עיצוב, JavaScript עבור אפליקציות דינאמיות ושפות דוגמת PHP וASP הנותנות הוראות לשרתים. בסיכום זה לא כללנו אף אחד מעשרות התשתיות (frameworks) שנועדו לבצע תהליכים ספציפיים... האם בונה אתר באמת חייב להכיר בצורה מלאה את כלל השפות הללו? ברור שהתשובה היא לא.
מערכת ניהול תוכן מהווה את הגורם המתווך – היא מקבלת הוראות מהמשתמש, ומפיקה את הקוד הרלוונטי להצגה כדף אינטרנט. באופן זהה למעבד התמלילים שמאפשר יצירת מסמך ללא צורך בהבנה כיצד נוצר ונשמר הקובץ – כך תוכנת ניהול התוכן בונה עמודי אינטרנט על בסיס קלט המשתמש.

מערכת ניהול תוכן – מדוע היא חשובה?

חשיבותן של מערכות ניהול תוכן הוא בפשטות השימוש והנגישות למשתמש. כפי שציינו למעלה, שימוש במערכת ניהול תוכן מבטל את הצורך בעבודה מול קוד, ומפשט את תהליך בניית האתר לכדי תהליך המוכר לכולנו מהשימוש הבסיסי במחשב. אין צורך להבין כיצד היררכיה, לדוגמא, מיוצגת בצורה לוגית על גבי השרת – פשוט ניצור "תיקיה" (או – קטגוריה) ונגרור לתוכה קבצים (או – עמודים) בצורה ובאופן שאנחנו כבר מכירים, בלי צורך ללמוד את התורה כולה מחדש.
חשיבות מערכות הCMS נעוצה בכך שהיא נוטלת מאחריות המשתמש את כל התהליכים הטכניים, ומותירה בידיו את האחריות על העיקר – התוכן של האתר, עיצובו, קידומו במנועי החיפוש וארגונו הנוח עבור הגולש המזדמן. האם אתרים היו מצליחים להתקדם, אם בשביל יצירת עמוד, בעל האתר היה נדרש לכתוב קוד במשך שעות רבות? סביר להניח שלא – התהליך חייב להיות קל ומהיר, אחרת רוב הזמן היה מושקע בעיסוק תפל טכני ולא בהבאת האתר קדימה.
מערכות ניהול תוכן מודרניות נותנות גם מענה מלא לתהליכים העוסקים בהיבטים היקפיים לתוכן בלבד, לדוגמא: הכנסת אלמנטים גרפיים לצורך עיצוב אתר, הכנסת תוכן META וביצוע ניתוחים סטטיסטיים שמסייעים בתהליך קידום אתר, ניהול קבצי האתר, ניהול הדומיין ותיבות הדואר, הטמעת כלים נוספים ויכולות ועוד. לכן, מערכות ניהול תוכן היום כבר מזמן לא מנהלות תוכן בלבד, אלא את כלל הגורמים הסובבים את אתר האינטרנט.

מערכת ניהול תוכן – מי צריך אותה?

למעשה, קל יותר לענות על שאלה הפוכה – מי לא צריך מערכת ניהול תוכן? התשובה לשאלה זו תהא – מתכנתים ומפתחים אשר עבודה מול קוד אינה זרה להם ומתרחשת בשגרת יומם. אנשים אלו מקצועיים דיו כדי לכתוב קוד באותה מהירות בה הם היו כותבים טקסט רגיל – כלומר, תפוקתם אינה נפגעת עקב חוסר השימוש במערכת ניהול תוכן.
ברור לכל כי מתוך כלל בוני האתרים, אחוז האנשים המחזיקים בכישורים כאלו הינו נמוך במיוחד. לפי הערכה סטטיסטית מלפני שנתיים, האינטרנט מונה כ50 מיליארד עמודים שונים – כולם כתובים באמצעות אותן שפות כלליות. האם ניתן להגיע לכמות כזאת מבלי שימוש במערכת המנהלת אותם, עבור כל אתר ואתר? סביר להניח שלא.
על כן, ניתן להכליל ולהגיד שכל אתר צריך להתבסס על מערכת מסודרת המנהלת את תכניו, ומכאן – כל בעל אתר רצוי כי ישתמש במערכת ניהול תוכן מסודרת התאפשר לו להשתלט על תכני אתרו ולנהל אותם בקלות.

מערכת ניהול תוכן – כיצד להשתמש בה?

מכיוון שקהל היעד הינו הקהל הרחב, מערכות ניהול תוכן הפכו לפשוטות לשימוש וברורות לכל במהלך השנים האחרונות. קהל בוני האתרים עבר ממקצוענים וחברות בעלות ממון רב, לאנשים פרטיים ואף משתמשים שמעולם לא נגעו במחשב לפני זה. מתוך כך, מפתחי מערכות ניהול התוכן דאגו וממשיכים לדאוג לשדרג את מה שמתבצע מאחורי הקלעים, בזמן שהמערכת המוצגת לגולש הופכת לפשוטה וקלה לשימוש.
אין הדבר אומר בהכרח שמקומם של המשתמשים המתקדמים נשכח – מרבית המערכות היום יציעו ממשק פשוט, אך גם גישה מלאה לקוד, כדי לענות על הצורך של שני הקצוות המנוגדים, וכל טווח הביניים שביניהם.
מבחינת השימוש עצמו, מרבית המערכות מוצעות ללקוח יחד עם תיעוד מלא לפעולות המערכת. מעוניינים לדעת כיצד להוסיף עמוד, לדוגמא? בצעו חיפוש בתיעוד – סביר להניח שמישהו כבר דאג לתעד את התהליך עבורכם ולהציג את הדרך בצורה ברורה. לעיתים אף תמצאו סרטון המדגים את הפעולה, תלוי מי עומד מאחורי המערכת שבחרתם.
במערכות המוצעות בתשלום (להבדיל ממערכות "קוד פתוח", ששייכות לכלל, כך שאיש לא נושא באחריות הישירה לתפעולה) לרוב תמצאו גם סיוע ותמיכה טכנית עבור השימוש במערכת – כך שגם אם מתגלה קושי מסויים, ניתן לגשר עליו.

מערכת ניהול תוכן – סיכום

ניתן לראות שבשוק בניית האתרים של היום, מערכות ניהול תוכן הן הכרח המציאות. ללא מערכת כזאת, כמעט ובלתי אפשרי להגיע למצב בו ניתן לתחזק בצורה שוטפת אתר אינטרנט מקצועי (שאינו מורכב מעמודים סטטיים).
מערכת ניהול תוכן עונה על מירב הצרכים הטכניים של בונה אתרים, ובנוסף לכך מספקת ממשק משתמש פשוט וברור המאפשר עבודה נוחה וקלה על האתר עצמו, מבלי להתעסק בנושאים טכניים סבוכים. כך, ניתן להשקיע את הזמן בשיפור האתר עצמו, ולא בהתמודדות עם תשתית.
לבעל האתר, אם כך, נותר רק לבחור את מערכת ניהול התוכן הנוחה בעיניו, לבנות את אתרו בקלות וליהנות מהחופש הניתן לו מנושאים טכניים ולעשות את מה שהוא כבר מתמחה בו – ניהול עסק, כתיבת תוכן, קידום, עיצוב וכולי.

לעמוד הפוסט

בניית אתר אינטרנט - מאחורי הקלעים

בניית אתר אינטרנט - מאחורי הקלעים

כיום, בעידן הממוחשב שבו אנו חיים, מעטים הם העסקים שלא מעוניינים או זקוקים להקמה של אתר אינטרנט, ורבות הן החברות המבצעות בניית אתר אינטרנט, וכל זאת בגלל כמות הגולשים האדירה בכל רגע נתון ביממה ברחבי הרשת, המהווה כוח קנייה והשפעה עצום.

איך תבחרו חברת בניית אתר אינטרנט?

חברה, שאמונה על בניית אתר אינטרנט עבור העסק שלכם, היא סביר להניח חברה שבחרתם על סמך המלצות, ידע, נסיון ועבודות שראיתם. לפיכך, קרוב לוודאי, שמדובר בחברה מקצועית, שתבצע בניית אתר באינטרנט, המותאם לצרכים שלכם. על החברה להכיר את העסק שלכם, להבין את המטרות שלכם, להכיר את המתחרים שלכם, ולדעת לספק לכם בניית אתר אינטרנט, שמותאם לכל הפרמטרים גם יחד.

כל בניית אתר ברשת האינטרנט חייבת לכלול ייצוג הולם של מטרות החברה, ולענות על הצרכים של בעליה. חברה טובה תבצע בניית אתר ברשת אינטרנט, שיודע להביא בחשבון את נקודת מבטם של הגולשים המגיעים אל האתר, ולכלול בו את כל הנדרש להם. גולשים, הנתקלים באתר מוצלח, נותנים את הפידבק המוצלח מכולם: הם נשארים זמן מה באתר, ואף יוצרים קשר. חשבו על כל הפרמטרים הללו, כשאתם בוחרים את החברה שתבצע עבורכם בניית אתר אינטרנט איכותי.

מה צריך להיכלל בתהליך בניית אתר אינטרנט?

תהליך של בניית אתר אינטרנט לעסק שלכם חייב לקחת בחשבון את הפרופיל העסקי שלכם, את השירותים או המוצרים שאתם מציעים, את קהל היעד הפוטנציאלי, כמו גם את הלקוחות הקיימים שלכם, וכל אלו אמורים לבוא לידי ביטוי במבנה האתר ובתוכן שלו. גולשים שמגיעים אל האתר שלכם הם לקוחות פוטנציאליים, שאתם לא רוצים לאבד, ותהליך של בניית אתר אינטרנט אמור לחשוב על אותם גולשים, ולייצר עבורם את הסביבה המגרה ביותר, להוכיח להם כי משימת החיפוש הסתיימה, והנה הם מצאו את מבוקשם, ולהפנות אותם בצורה מהירה וקלה ליצירת קשר אתכם - בעלי העסק.

איך מתבצע תהליך בניית אתר אינטרנט?

אם אתם יוצאים לשופינג, אתם ודאי מכירים את השיטוט המוכר בין חנויות, וההיסוס לאיזו להיכנס, המסתיים באחת מהן על פני אחרת. חברה שמבצעת בניית אתר אינטרנט מתמחה בהכנסת אורחים כזו בדיוק. לאחר שתרכשו דומיין, ותבחרו חברה לאחסון אתרים, תוכלו להתחיל ביחד עם החברה המתמחה את תהליך בניית אתר האינטרנט עבור העסק שלכם. תהליך בניית אתר באינטרנט כולל תוכן, עיצוב והכנסת מערכת לניהול התוכן למטרת פעולות עתידיות. בהתחלה יהיה עליכם לכתוב כל מה שתרצו שיופיע באתר, ולהיעזר בצוות המקצועי של החברה, על מנת לייצר תוכן איכותי, שיתרום בקבלת מידע חיוני לגולשים, וינוהל במערכת תכנים נוחה ומועילה, שמזמינה את הקוראים להישאר באתר זמן רב, לקדם את עצמכם במנועי החיפוש, וכמובן לנהל את התכנים בעתיד. חברה שתבצע בניית אתר ברשת האינטרנט טובה, תתכנן ותעצב את האתר, כך שהגולש יקבל את כל מה שדרוש לו, בסדר הנכון של הפעולות ובצורה החיצונית המפתה ביותר, כך שהוא ישכח לחלוטין מקיומם של אתרים/חנויות אחרים. אתם כבעלי אתר תצטרכו להגדיר את מטרות הגלישה, ולעדכן את החברה שמבצעת עבורכם בניית אתר אינטרנט, האם אתם מכוונים לכך שהגולש ייצור אתכם קשר, ירכוש מוצר מהאתר או פשוט יישאר בו זמן רב.

לעמוד הפוסט

בניית אתרים עם קוד פתוח או סגור

בתקופה אחרונה מערכת בניית אתרים וגם מערכת ניהול תוכן הפועלות על העיקרון של "קוד פתוח" קיבלו המון ביקורת חיובית. נכון לעכשיו, המספר של מערכת בניית אתרים וכמובן מערכת ניהול תוכן הולך וגדל יחד עם מגוון רחב של פיצ'רים ואפליקציות שכל אחת מהן מציעה. העובדה שזה "חינמי", “פשוט"ו-"פתוח" מושכת משתמשים רבים מכל רחבי העולם. מאות אלפי אתרים ובלוגים מנוהלים על בסיס מערכות קוד פתוח, כי "עכשיו זה זמין לכולם”! מעכשיו כל אחד שיש לו רצון ויכולת מוזמן לשנות, לשפר, לשדרג ולהתאים מערכות אלו לדרישות של עצמו ושל כלל המשתמשים ברשת.

אך למרות הפופולריות שצברו מערכות קוד פתוח בקרב מקצוענים וחובבנים, ישנן אבני נגף שמסתתרות מתחת לפני המים. בואו ננסה לשנות את נקודת המבט ונצפה בתמונה הקיימת דרך העיניים של איש עסקים מודרני. מזמן לא סוד שאתר אינטרנט מהווה בימינו פנים של כל עסק שמכבד את עצמו. תדמיינו שאתם אנשי עסקים מתחילים ובתוכניותכם להתחיל בתהליך של בניית אתרים שיציג אתכם מול קהל הגולשים. מהן הנקודות העקריות עליהן תחשבו בראש ובראשונה?

קודם כל, קחו בחשבון שהמושג "חינמי" לא תמיד פירושו "ללא השקעה כספית". בהרבה מהמקרים איש עסקים יעדיף לשלם את המחיר הנדרש עבור המוצר שיבטיח לו בטחון לטווח ארוך וילווה אותו לאורך שנים.
עם כל הכבוד, מפתחי מערכות חינמיות (שלרוב הן מערכות בשימוש של קוד פתוח) של בניית אתרים או מערכת ניהול תוכן , אינם ברובם מתוגמלים כספית עבור העבודה שלהם, לכן אף אחד לא יבטיח לבעל עסק שבאיזשהו שלב לא יעצור פיתוח של גרסאות חדשות והוספה של כלים חדשים לאותה מערכת עליה האתר שלו מתבסס. לעומת זאת, מפתח מערכת בניית אתרים מסחרית תמיד יישאר מעוניין לשמור על הלקוח שלו (וכמובן גם מפתח מערכת ניהול תוכן ), לכן יעשה כל מאמץ על מנת לגרום למוצר שלו להיות כמה שיותר נוח, ידידותי למשתמש ומעודכן בהתאם לדרישות של התחום.

הסיבה הנוספת למה "חינמי" ו-”זול" אינן מילים נרדפות נובעת מהעובדה ששמות התואר "פתוח" ו-"פשוט" - אמנם מאוד אטרקטיביים במבט הראשון – לא באמת מתארים את מערכות קוד פתוח. קיבלת גישה לקוד המקור – גם צד גולש וגם צד שרת. האם תדע מה לעשות שם? לפתע "פשוט" הופך ל-”לא כל כך פשוט". הבעיה כאן היא שאותן מערכות בניית אתרים וכמובן מערכת ניהול תוכן אלו מתמקדות ברובן במשתמשים מתקדמים. מעוניין לעשות משהו מעבר להוספת עמוד או שינוי צבע רקע? אנא התיישב בסבלנות ולמד איך עובדים עם קוד פתוח. לקוח עסקי ממוצע יחשוב פעמיים האם לתרום את הזמן הזה (שהוא גם שווה כסף) או לשלם לאיש מקצוע שיודע איך מתפעלים את אותה מערכת ניהול תוכן (או מערכת בניית אתרים ). או, לחילופין, יפנה לאחת המערכות המסחריות שברובן המוצר מגיע "מחוץ לקופסה", יחד עם ממשק נוח באמצעותו יוכל הלקוח להכניס שינויים (או במילים אחרות מערכת ניהול תוכן )– וכל זה ברוב המקרים יעלה פחות מבניית אתר מאפס וניהולו השוטף על-ידי צוות של מתכנת + מעצב אתרים + מנהל אתרים (WebMaster). בסופו של דבר, מילת המפתח שלנו היא לא "חינמי" אלא "משתלם".

מערכת ניהול תוכן מסחרית

עוד נקודה שחשוב לציין – תמיכה טכנית זמינה. בכל אתרי הבית של מערכת ניהול תוכן מסחרית, תפגשו דמות של בחורה מחייכת עם אוזנייה ומיקרופון. נתקלתם בבעיה כלשהי? עלו לכם שאלות? חייגו אלינו, עלו מולנו בצ'אט, כיתבו אלינו. לעומת זאת, הפתרון לבעיות טכניות למשתמשי מערכות קוד פתוח מגיע מהרשת הקהילתית של אותם משתמשים דרך פורומים ובלוגים. תיאלץ להצטייד בסבלנות ולהמתין עד שתקבל תשובה לשאלתך.

נושא אחרון אך בשום אופן לא פחות חשוב הוא הנושא של אבטחת מידע. כאן הסוגייה מתפלגת לשני הכיוונים. קודם כל, הקונספט של "קוד פתוח" באופן טבעי מעורר חששות בקרב הגולשים – אם זה קוד פתוח ונגיש לכולם, עד כמה כל לפרוץ אותו? מי יבטיח לי את הבטחון הזה? עם תחקרו את העניין לעומק, תגלו שמערכות קוד פתוח ממשיכות להתמודד עם הביקורת הגוברת בנושא של פגיעות אבטחה. מצד שני, האמינות והיציבות של שרתים של אותה חברה שמעניקה לכם שירותי איחסון הינן גם נקודות חשובות שאסור לפספס במרדף אחרי מחיר נמוך. קוד סגור בעצם בא לתת לכם את הפתרון המושלם הכולל בתוכו גם מערכת אמינה וגם איחסון בשרתים מאובטחים, כי האינטרס של העומד מאחורי זה לתת ללקוח תחושת הבטחון ולהבטיח שלשום גורם חיצוני לא תהיה גישה בלתי מבוקרת למידע השמור.

לכל עסק שמחפש פתרון אינטרנטי אמין ובטוח על מנת לצאת אל השוק הרחב מאוד מומלץ לשקול ביסודיות את היתרונות של מערכת בניית אתרים וגם מערכת ניהול תוכן בשני האופציות של קוד פתוח מול קוד סגור. חשוב לקחת בחשבון שבחירת קוד פתוח בשל ההטבות המידיות והמוכרות שלו עלולה להות פחות משתלמת בהשוואה למערכות שפותחו על הבסיס המסחר

בתקופה אחרונה מערכת בניית אתרים וגם מערכת ניהול תוכן הפועלות על העיקרון של "קוד פתוח" קיבלו המון ביקורת חיובית. נכון לעכשיו, המספר של מערכת בניית אתרים וכמובן מערכת ניהול תוכן הולך וגדל יחד עם מגוון רחב של פיצ'רים ואפליקציות שכל אחת מהן מציעה. העובדה שזה "חינמי", “פשוט"ו-"פתוח" מושכת משתמשים רבים מכל רחבי העולם. מאות אלפי אתרים ובלוגים מנוהלים על בסיס מערכות קוד פתוח, כי "עכשיו זה זמין לכולם”! מעכשיו כל אחד שיש לו רצון ויכולת מוזמן לשנות, לשפר, לשדרג ולהתאים מערכות אלו לדרישות של עצמו ושל כלל המשתמשים ברשת.

אך למרות הפופולריות שצברו מערכות קוד פתוח בקרב מקצוענים וחובבנים, ישנן אבני נגף שמסתתרות מתחת לפני המים. בואו ננסה לשנות את נקודת המבט ונצפה בתמונה הקיימת דרך העיניים של איש עסקים מודרני. מזמן לא סוד שאתר אינטרנט מהווה בימינו פנים של כל עסק שמכבד את עצמו. תדמיינו שאתם אנשי עסקים מתחילים ובתוכניותכם להתחיל בתהליך של בניית אתרים שיציג אתכם מול קהל הגולשים. מהן הנקודות העקריות עליהן תחשבו בראש ובראשונה?

קודם כל, קחו בחשבון שהמושג "חינמי" לא תמיד פירושו "ללא השקעה כספית". בהרבה מהמקרים איש עסקים יעדיף לשלם את המחיר הנדרש עבור המוצר שיבטיח לו בטחון לטווח ארוך וילווה אותו לאורך שנים.
עם כל הכבוד, מפתחי מערכות חינמיות (שלרוב הן מערכות בשימוש של קוד פתוח) של בניית אתרים או מערכת ניהול תוכן , אינם ברובם מתוגמלים כספית עבור העבודה שלהם, לכן אף אחד לא יבטיח לבעל עסק שבאיזשהו שלב לא יעצור פיתוח של גרסאות חדשות והוספה של כלים חדשים לאותה מערכת עליה האתר שלו מתבסס. לעומת זאת, מפתח מערכת בניית אתרים מסחרית תמיד יישאר מעוניין לשמור על הלקוח שלו (וכמובן גם מפתח מערכת ניהול תוכן ), לכן יעשה כל מאמץ על מנת לגרום למוצר שלו להיות כמה שיותר נוח, ידידותי למשתמש ומעודכן בהתאם לדרישות של התחום.

הסיבה הנוספת למה "חינמי" ו-”זול" אינן מילים נרדפות נובעת מהעובדה ששמות התואר "פתוח" ו-"פשוט" - אמנם מאוד אטרקטיביים במבט הראשון – לא באמת מתארים את מערכות קוד פתוח. קיבלת גישה לקוד המקור – גם צד גולש וגם צד שרת. האם תדע מה לעשות שם? לפתע "פשוט" הופך ל-”לא כל כך פשוט". הבעיה כאן היא שאותן מערכות בניית אתרים וכמובן מערכת ניהול תוכן אלו מתמקדות ברובן במשתמשים מתקדמים. מעוניין לעשות משהו מעבר להוספת עמוד או שינוי צבע רקע? אנא התיישב בסבלנות ולמד איך עובדים עם קוד פתוח. לקוח עסקי ממוצע יחשוב פעמיים האם לתרום את הזמן הזה (שהוא גם שווה כסף) או לשלם לאיש מקצוע שיודע איך מתפעלים את אותה מערכת ניהול תוכן (או מערכת בניית אתרים ). או, לחילופין, יפנה לאחת המערכות המסחריות שברובן המוצר מגיע "מחוץ לקופסה", יחד עם ממשק נוח באמצעותו יוכל הלקוח להכניס שינויים (או במילים אחרות מערכת ניהול תוכן )– וכל זה ברוב המקרים יעלה פחות מבניית אתר מאפס וניהולו השוטף על-ידי צוות של מתכנת + מעצב אתרים + מנהל אתרים (WebMaster). בסופו של דבר, מילת המפתח שלנו היא לא "חינמי" אלא "משתלם".

מערכת ניהול תוכן מסחרית

עוד נקודה שחשוב לציין – תמיכה טכנית זמינה. בכל אתרי הבית של מערכת ניהול תוכן מסחרית, תפגשו דמות של בחורה מחייכת עם אוזנייה ומיקרופון. נתקלתם בבעיה כלשהי? עלו לכם שאלות? חייגו אלינו, עלו מולנו בצ'אט, כיתבו אלינו. לעומת זאת, הפתרון לבעיות טכניות למשתמשי מערכות קוד פתוח מגיע מהרשת הקהילתית של אותם משתמשים דרך פורומים ובלוגים. תיאלץ להצטייד בסבלנות ולהמתין עד שתקבל תשובה לשאלתך.

נושא אחרון אך בשום אופן לא פחות חשוב הוא הנושא של אבטחת מידע. כאן הסוגייה מתפלגת לשני הכיוונים. קודם כל, הקונספט של "קוד פתוח" באופן טבעי מעורר חששות בקרב הגולשים – אם זה קוד פתוח ונגיש לכולם, עד כמה כל לפרוץ אותו? מי יבטיח לי את הבטחון הזה? עם תחקרו את העניין לעומק, תגלו שמערכות קוד פתוח ממשיכות להתמודד עם הביקורת הגוברת בנושא של פגיעות אבטחה. מצד שני, האמינות והיציבות של שרתים של אותה חברה שמעניקה לכם שירותי איחסון הינן גם נקודות חשובות שאסור לפספס במרדף אחרי מחיר נמוך. קוד סגור בעצם בא לתת לכם את הפתרון המושלם הכולל בתוכו גם מערכת אמינה וגם איחסון בשרתים מאובטחים, כי האינטרס של העומד מאחורי זה לתת ללקוח תחושת הבטחון ולהבטיח שלשום גורם חיצוני לא תהיה גישה בלתי מבוקרת למידע השמור.

לכל עסק שמחפש פתרון אינטרנטי אמין ובטוח על מנת לצאת אל השוק הרחב מאוד מומלץ לשקול ביסודיות את היתרונות של מערכת בניית אתרים וגם מערכת ניהול תוכן בשני האופציות של קוד פתוח מול קוד סגור. חשוב לקחת בחשבון שבחירת קוד פתוח בשל ההטבות המידיות והמוכרות שלו עלולה להות פחות משתלמת בהשוואה למערכות שפותחו על הבסיס המסחר

לעמוד הפוסט

בניית אתר אינטרנט – נחוצה או מיותרת

 בניית אתר אינטרנט – נחוצה או מיותרת

אם אתם באמת שואלים את השאלה הזו, התשובה יכולה להיות אחת משתיים: או שהעסק שלכם ממש מצליח כמו שהוא, בחיים האמיתיים שמחוץ לאינטרנט (ובמקרה הזו הרשו לנו להוריד בפניכם את הכובע על האומץ לוותר על בניית אתר אינטרנט ולהישאר מחוץ לשוק הלוהט ביותר שקיים), או שהעסק שלכם ממש מקרטע, ובמקרה הזה הרשו לנו לגעור בכם, ולדרבן אתכם לרוץ עכשיו ולבצע בניית אתר אינטרנט לעסק שלכם.

היום, כמעט כל עסק מבצע בניית אתר אינטרנט , משום שזוהי אחת הדרכים הקלות, הזמינות והטובות ביותר לקדם ולשווק את העסק שלכם, תוך הגעה לקהל יעד אדיר בגודלו ומרשים בעוצמתו.

הגדרת המטרות עבור בניית אתר אינטרנט

אחרי שהסכמתם איתנו על נחיצות בניית אתר ברשת האינטרנט, מגיע שלב המחשבה: על איזו מטרה של העסק שלכם צריך לענות האתר, ואיך. חשבו האם אתם מעוניינים לבצע בניית אתר באינטרנט , כדי לספק מידע מקיף עבור גולשים מתעניינים? אולי תעדיפו לשווק את עצמכם לקהל יעד חדש שלא מכיר אתכם? אופציה נוספת, המצדיקה בניית אתר באינטרנט , היא רצון למכור את המוצרים שלכם ברשת, או לבסס ולחזק את התדמית שלכם בשוק, וכך להשתחל לרשימת מובילי הדיעה, הגדולים או האיכותיים בתחומכם. אם העסק שלכם מורכב ממספר שירותים הפונים למספר קהלי יעד הרי שהמטרות גדלות ומסתעפות.
תהא התשובה שלכם על שאלה זו אשר תהא, נחיצותה של בניית אתר באינטרנט ברורה למדי, ואם תדעו להגדיר נכונה את מטרותיכם, או אז בניית אתר אינטרנט עבור העסק שלכם תהיה כלי מצוין להשגתן.

איך מתחילים בניית אתר אינטרנט?

אם החברה שלכם מורכבת מעובדים רבים, רצוי למנות אדם אחד כאחראי על בניית אתר אינטרנט , ויצירת קשר עם החברה שתבצע את בניית האתר אינטרנט עבורכם. על אותו אדם להתמצא היטב באופי החברה ובמטרותיה, להכיר את קהל הלקוחות, את צוותי המכירות ואת הצרכים הכלליים של החברה. רצוי שאותו אדם יתמצא גם בתוכניות השיווק העתידיות של החברה. כל המידע הזה משוכלל, וצריך לבוא לידי ביטוי בתהליך בניית אתר אינטרנט , שמאחד את כל הצרכים ומוציאם אל הפועל.

איך מתבצע תהליך בניית אתר אינטרנט?

לאחר בחירת דומיין וחברה לאחסון אתרים, מגיע שלב העיצוב הראשוני. החברה, שתבצע עבורכם בניית אתר אינטרנט , תציע לכם תבנית מוכנה מראש מהאינטרנט, שעלותה לרוב זולה יותר, או אפשרות של עבודת מעצב, בהתאם לדרישות ולצרכים שלכם. נסו להתאים בין סוג העסק שלכם ואופייה של החברה, ובין הסגנון העיצובי של בניית האתר אינטרנט לעסק שלכם. לאחר מכן יגיע שלב הקמת מערכת ניהול תוכן, שעליו להיות מותאם היטב לדרישות שלכם כיום ובעתיד: בדקו האם אתם זקוקים לעדכונים שוטפים באתר והזנת נתונים מעת לעת, או שאין לכם צורך כזה, ותהליך בניית האתר אינטרנט יכלול מערכת תוכן סטטית וקבועה. חשבו אילו אלמנטים תרצו להכניס באתר: אופציה של צור קשר, גלריית תמונות ומוצרים, אופציה לרכישה דרך האתר, עדכונים שוטפים וכן הלאה.

כעת הגיע הזמן להתיישב ולכתוב. כל בנייה של אתר אינטרנט כרוכה בהזנה של תכנים לאתר, ורצוי להיעזר באנשי מקצוע שידעו לכתוב בצורה מקצועית, טובה ומעניינת, שעומדת בהגדרות הקידום של מנועי החיפוש, ותוכל לבצע בניית אתר אינטרנט , שיציב את האתר שלכם במקום גבוה במנועי החיפוש השונים.
יש אפשרות גם להירשם ל קורס קידום אתרים ולקדם את האתר שלכם לבד.

לעמוד הפוסט

איך מוצאים מערכת ניהול תוכן מושלמת

איך מוצאים מערכת ניהול תוכן מושלמת

תארו לכם שהקמתם אתר נפלא בעזרת חברה שבנתה אותו עבורכם, וכעבור תקופה מסויימת אתם מעוניינים להכניס לתוכו תוכן נוסף, לדוגמא מוצרים ושירותים חדשים, להוריד תוכן ישן כמו מספר טלפון לא עדכני, מוצרים שאזלו וכן הלאה - ואתם מגלים שאתם לא יכולים לעשות זאת בעצמכם, או בחינם. התסכול במצב כזה הוא רב, אך למעשה הוא לא הכרחי, וניתן בקלות ליצור זוגיות מושלמת ביניכם ובין מערכת ניהול תוכן לאתר שלכם.

חשיבותה של מערכת ניהול תוכן

חברות רבות שמתמחות בבניית אתרים עשויות לבנות עבורכם מערכת ניהול תוכן לא מוצלחת, אם בשל חוסר ידע והיעדר מקצועיות ואם בשל חוסר תקשורת אתכם, הלקוחות, והבנה אמיתית של הצרכים שלכם. על מנת למנוע עוגמת נפש, רצוי לבחור מערכת לניהול תוכןטובה, שמותאמת לדרישות של העסק שלכם. הגיעו מוכנים אל הפגישה, ודעו כי מערכת ניהול תוכן יכולה להיות גם חכמה וגם יפה, ואל תסתפקו בפחות מכך.

מהי מערכת ניהול תוכן

בשלב בניית האתר, מבצעת החברה הבונה עבורכם את האתר החדרה של אפליקציית תוכנה, שנקראת מערכת ניהול תוכן ואמורה לאפשר לכם, בעלי האתר, להיכנס אל מאחורי הקלעים של האתר ולבצע בו שינויים מסויימים על פי רצונכם ובהתאם להגדרות שהוכנסו בה בשעת הבנייה. לדוגמא מציעה מערכת ניהול תוכן אפשרות של הוספת עמודים, ניהול של תפריטים באתר, עדכוני חדשות ומודולים אחרים נוספים, מבלי שתצטרכו ליצור קשר עם שירות הלקוחות של החברה הבונה את האתר, או מבלי לשלם תשלום נוסף עבורם.

מערכת לניהול תוכן ואופטימיזציה

אין בעל אתר כיום שלא מרגיש על בשרו את החשיבות של הקידום במנועי החיפוש. אחת הדרכים לבצע אופטימיזציה של האתר ולהתקדם במנועי החיפוש היא בעזרת ניהול מערכת תוכן חכמה, המאפשרת הזנה של שינויים, שיפורים, טקסטים ואלמנטים נוספים על פי כללי האופטימיזציה. כשיש לאתר שלכם מערכת לניהול תוכן טובה, תוכלו לבצע בו את השינויים הללו בעצמכם ללא עזרת החברה הבונה, וללא תשלומים נוספים, וכך לבצע בעצמכם מקצה שיפורים שיקדם אתכם כלכלית. יתרה מזאת, חברות רבות מפחיתות מעלות הבנייה של מערכת לניהול תוכן ושל הקמת האתר בכלל, במידה ואתם כבעלי האתר מעוניינים להכניס אליו את החומרים לבדכם.

מהי מערכת ניהול תוכן טובה?

מערכת לניהול תוכן טובה חייבת להתאים למנועי החיפוש ולדרישות שלהם, על מנת להבטיח לכם קידום, שמביא איתו פוטנציאל להצלחה כלכלית. בנוסף, עליה להיות ידידותית למשתמש (אתם) ונוחה לתפעול, ולאפשר לכם לבצע פעולות בסיסיות בקלות. עוד חשוב לוודא, כי ה מערכת ניהול תוכן לאתר שלכם לא מצריכה תחזוקה שוטפת מחד, אך מאפשרת הכנסת שינויים מדי זמן, מאידך. כמו כן, חשוב לוודא כי ניתן יהיה לתמוך ולפתח מערכת לניהול תוכן קיימת בעתיד, תוך התאמה לצרכים שיצוצו בעתיד. בררו האם החברה המבצעת בניית מערכת לניהול תוכן עבורכם היא חברה איכותית, מוכרת ובעלת נסיון. בררו באילו מודולים תומכת מערכת לניהול תוכןלאתר שלכם, תוך התמקדות בצרכי החברה האמיתיים שלכם. וגם המראה חשוב: בניית מערכת לניהול תוכן חייבת לדאוג לפרטים הקטנים ולעיצוב, על מנת לשמור על הסגנון של האתר, ולשדר מסר מוקפד ומסוגנן. עיצוב מרושל משדר מסר מרושל לגולשים, ועלול להבריח אותם מהאתר שלכם.

 
לעמוד הפוסט

מערכת ניהול תוכן מתאימה לכל אחד

מערכת ניהול תוכן מתאימה לכל אחד

בעלי אתרים, שהשקיעו בבניית מערכת ניהול תוכן טובה, ויודעים לתפעלה היטב, הם בעלי אתרים מאושרים, ולא קשה לזהות אותם. הם נהנים מהיכולת להשתמש באותה מערכת לניהול תוכן טובה בכל עת ובנוחות מירבית. אלו שלא השכילו לבחור מערכת לניהול תוכן בהתאם לאופי שלהם, לרוב מתוסכלים יותר מכך, שהאתר שלהם לא נראה כפי שרצו וחלמו. כיום רבות הן החברות המציעות בניית אתר אינטרנט, כמו גם מערכת ניהול תוכן עבורו, וחשוב להכיר את החסרונות והיתרונות שלה ושלכם, לפני שמתחילים.

מהי מערכת לניהול תוכן?

מערכת לניהול תוכן היא פיתוח של אפליקציה, אותה מבצעת החברה שבונה את האתר, שמאפשרת לכם בתור בעלי האתר להיכנס בעצמכם ולשנות אותו, לעדכן, להוריד ולהוסיף תכנים. הדבר מאפשר לכם עצמאות רבה, ותחושה טובה של שליטה בכל מה שקורה באתר, אך גם עשוי להוות חסרון במידה ולא תדעו לתפעל מערכת לניהול תוכן כהלכה.

בחנו את עצמכם: האם אתם צריכים מערכת ניהול תוכן

  • הכתיבה מכם והלאה? אחד מהיתרונות של מערכת ניהול תוכן היא האפשרות להזין בצורה עצמאית תכנים לאתר מבלי להזדקק לחברה שבנתה את האתר. למעשה מערכת ניהול תוכן היא כלי נוח, יעיל וחסכוני, המאפשר לכם לנהל את האתר שלכם מבפנים, לבדכם. מהסיבה הזו, אם אין לכם זמן, יכולת או אפשרות לכתוב תוכן ולעדכן את האתר על בסיס קבוע, אתם עלולים לפגוע בעצמכם ובתדמיתה של החברה שלכם בצורה אנושה, ולכן לא בטוח כי מערכת ניהול תוכן היא הפתרון הנכון בשבילכם ורצוי שתשקלו סיוע חיצוני בתחום זה.
  • לא מפסיקים לכתוב? הזנה של תכנים ללא הגבלה וללא פיקוח בצורה עצמאית ובלעדית, ומבלי התחשבות בכללי הקידום של מנועי החיפוש, עלולה להזיק לכם יותר מאשר להועיל. אם אתם לא כותבים בצורה מאוזנת,והתוכן שלכם דל, גולשים עלולים לעזוב את מסמכי התוכן שלכם לאחר מספר שניות, דבר שיפגע בדירוג שלכם במנועי החיפוש. לכן, כאשר אתם בונים מערכת ניהול תוכן , בדקו האם אתם מכירים את השטח ויודעים להתאים את קצב, סגנון ואופי הכתיבה שלכם אליו.
  • חדשות לוהטות מהתנור? היתרון של מערכת לניהול תוכן הוא האפשרות להזין בעצמכם תוכן עדכני בכל שעה ובכל נקודה בעולם, אם תחושו בצורך כזה. אך במידה ולא תעדכנו בצורה שוטפת את הרובריקה של החדשות באתר שלכם באמצעותמערכת לניהול תוכן של האתר, הגולשים ייתקלו בחדשות מאוד עתיקות, מה שעשוי ליצור רושם רע ולשדר חוסר אמינות בעיניהם.
  • זה כלכלי לי? ניהול עצמי של האתר שלכם דרך מערכת ניהול תוכן חוסך לכם עלויות, ומאפשר לכם להשקיע באפיקים אחרים. אם בפועל אתם לא מתייחסים ברצינות אל מערכת ניהול תוכן שלכם, ולא מזינים תוכן תקופה ארוכה הרי שחבל על ההוצאה.
  • המראה החיצוני חשוב לכם? בכל מערכת ניהול תוכן טובה ישנה אפשרות לבצע שינויים מבחינה עיצובית, ואם תשלטו בחומר ותשתמשו באפשרות הזו בחוכמה תוכלו להתחדש, להתרענן ולהיראות נפלא בעיני הגולשים. קחו בחשבון, כי אתרים שאינם נראים טוב מבחינה ויזואלית, אינם אתרים שגולשים נהנים לבקר בהם, כך שאם אינם משתמשים כהלכה בכלי העיצובי שמאפשרת מערכת ניהול תוכן , אתם עלולים להרוס את עיצוב האתר ולגרום לעצמכם נזק. העוסקים במלאכת עיצוב אתרים יכולים להפיק תועלת רבה ממערכת ניהול תוכן.
לעמוד הפוסט

בניית אתרים: ככה כן בונים אתר

בניית אתרים היא מלאכה מורכבת, שניתן להביאה לדרגת אמנות, והיא אמורה לענות על המטרות העסקיות של בעלי האתר. כיום ישנן חברות רבות, המתמחות בתחום בניית אתרים, וכדאי להכיר קצת את התחום לפני שקופצים למים.

לפני שמתחילים בניית אתרים כדאי לדעת ש...

לפני שאתם מגיעים לפגישה הראשונה בחברת בניית אתרים, חשבו למה ברצונכם לבצע בניית אתר, ואיזו מטרה אמור האתר להשיג עבורכם. חשבו אילו שירותים ופתרונות אתם מציעים ללקוחות או לגולשים וכתבו את כולם. אם יש לכם תמונות של העסק, אספו אותן- לא תאמינו כמה מראה עיניים עשוי לקדם את העסקאות שתרצו לבצע. אם יש לכם קטלוג של מוצרים, הביאו גם אותו אל הפגישה. כתבו מספר מילים על השירות שלכם, ולמה כדאי לגולשים לבחור דווקא בכם.

איך בוחרים חברת בניית אתרים?

חפשו חברת בניית אתרים מוכרת ובעלת שם טוב והמלצות. הסתכלו על עבודות בניית אתרים אותן ביצעה החברה המדוברת, ורשמו לעצמכם את הנקודות הטובות והרעות בעיניכם. חשבו האם חברת בניית אתרים ספציפית מציעה מערכת של ניהול תוכן, המתאימה לצרכים של האתר שלכם: האם היא נוחה וידידותית ומאפשרת הזנה ועריכה של תוכן בצורה קלה, או שמא לא דורשת הזנת תכנים שוטפת. בררו עם החברה אילו שירותים היא מציעה לאחר בניית האתר, והאם ישנו שירות לקוחות נוח וזמין. בנוסף, בדקו כי חברת בניית אתרים פוטנציאלית היא חברה הרשומה על פי חוק, וכי עובדיה מנוסים, אדיבים וניתן לפתח איתם תקשורת ישירה וטובה. לפני תחילת עבודה של בניית אתרים חשוב מאוד לשבת לשיחה פתוחה ומפורטת, שבה תוכלו להגדיר את הציפיות שלכם בשלב בניית אתרים וגם לאחר מכן.

מה עושה חברת בניית אתרים ?

החברה עובדת על פי הכללים במספר שלבים: בשלב הראשון היא מציעה לכם שם של דומיין פנוי, העשוי להיות רלוונטי לעסק שלכם, ואף להוות את ההבדל בין כניסה גולשים מרובה לאפסית. תצטרכו לרכוש דומיין מהחברות המבצעות זאת. זכרו, כי דומיין עם שם קליט הוא בעל משמעות כלכלית, וכי גם בגזרת קידום האתרים, יש חשיבות רבה לשם שלכם. חברת בניית אתרים אחראית על ביצוע מספר הגדרות נוספות בשלב זה.

בשלב הבא תצטרכו לבחור חברת אחסון אתרים, בארץ או בחו"ל (לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות שונים, אותם תוכל חברת בניית אתרים לפרט באוזניכם), ולחתום איתה על חוזה התקשרות. בדקו כי חברת אחסון האתרים הרלוונטית בעלת שירות זמין וטוב, וכי יש לה נסיון בתחום.

השלב הבא הוא שלב הטיוטא: כעת תתחיל חברת בניית האתרים בעיצוב האתר שלכם. תוכלו לעצב על סמך טמפלט קבוע ומוכן מראש, או לשלב תבנית מוכנה עם מעצב שיכניס שינויים מפורטים בעיצוב, ויתאים אותו לבקשות שלכם. המעצב יעביר אליכם סקיצות של האתר, ואתם תוכלו להתרשם ולהעביר ביקורת, עד לשלב שבו תהיו מרוצים. זכרו כי מטרתו של העיצוב היא להפוך את האתר שלכם ליעיל ולנוח עבור הגולשים. חשוב שאופציית יצירת הקשר תהיה ברורה וקלה. התאימו את סגנון בניית האתר לסגנון העסק שלכם ולמסר שברצונכם להעביר באמצעותו.

כעת מגיע שלב בניית אתרים לשיאו, ומוקם אתר האינטרנט שלכם. חשוב מאוד שהאתר יכיל תכנים איכותיים ומקצועיים, גם על מנת להביא לקידומכם במנועי החיפוש, וגם על מנת לשרת את ציבור הגולשים שלכם, ולהפוך אותם ללקוחות הלכה למעשה.

לעמוד הפוסט

הקמת אתר אינטרנט

הקמת אתר אינטרנט

הקמת אתר אינטרנט ניתן לעשות בדרכים רבות, חלקן נכונות ויעילות יותר מאחרות. כל שלב בתהליך הקמה וניהול של אתר אינטרנט מכיל בתוכו שילוב של מספר נושאים ממספר תחומים, שלב התכנון לדוגמא משלב ידע שיווקי עם ידע בתחום קידום האתרים וחשיבה טכנית ליצירת אפיון האתר, שלב ההקמה מצריך ידע בשרתים, קוד, מערכות מידע כלי עיצוב ועוד.

בהמשך המאמר נתרכז בטכניקה הנכונה לסלילת דרך לתוך העולם הווירטואלי ללא ידע או ניסיון ברוב הנושאים שהוזכרו לעיל.

הקמת אתר אינטרנט נכונה ומוצלחת מתחילה מתכנון בסיסי והגדרת מטרות עיקריות. עליך לבדוק עד כמה גבוהה תהיה התחרות בנושא הספציפי בו יתמקד אתרך. נניח שגיבשת כבר רעיון ברור לגבי הנושא.

הקמת אתר אינטרנט – למד את מתחריך

בניגוד לעולם האמיתי, באינטרנט, גם קולגה מאילת או מחיפה הוא מתחרה פוטנציאלי, בהתאם למוצר/שרות המדובר. כדי להעריך את הסיכויים שלך להגיע למקומות ריאלים בתחומים שונים, תחקור ותגלה כמה מתחרים יהיו לך. ניתן להשיג את הנתונים האלה על-ידי בדיקת תוצאות חיפוש של מילות מפתח בתחום שלך במנועי החיפוש, באמצעות הכלים שנועדו לכך וזמינים ברשת ניתן לקבל מספרים מדויקים ועל סמך תוצאות אלו לבנות את האסטרטגיה שלך. אם ידוע לנו כמה אנשים מחפשים ביטוי ספציפי ומספר האתרים שמתחרים עבור אותו ביטוי נדע אם הנישה הזאת מתאימה להקמת אתר אינטרנט.

מספר אתרים חלקי נפח חיפוש שווה תחרות. אם קיימים 500 אתרים שעוסקים בתחום על 100 מחפשים, לכל אורח פוטנציאלי יש 5 אתרים. ככל שמספר אתרים ביחס למספר גולשים גבוה יותר, כך נחשב ביטוי המפתח לתחרותי יותר.

הקמת אתר אינטרנט – איך אמרת שקוראים לך?

השלב הבא בהקמת אתר אינטרנט הוא בחירת שם דומיין. שלב זה אינו פשוט כמו שהוא נראה מכוון שאתה צריך להתחשב בכמה פקטורים חשובים בו-זמנית. שם הדומיין חייב להיות רלוונטי,קליט, קל לזכירה, מכיל את ביטוי המפתח סביבו ייבנה האתר ו... פנוי!

לדוגמא, אם ביטוי המפתח שלך הוא "מכירת מזגנים ברעננה", שמות הדומיין המתאימים הם משהו בסגנון raananaaircons.co.il או raananaairconditionretail.co.il או אפילו raanana-air-condition-retail.co.il.

טיפ: על מנת שהדומיין יהיה יותר קריא, אפשר להפריד בין המילים באמצעות מקפים.

הקמת אתר אינטרנט – בונים מאפס או נעזרים בכלים?

עכשיו אפשר להתחיל בהקמת אתר אינטרנט שלך. בעידן האינטרנט של היום אין שום בעיה למצוא ברשת כמות גדולה של מקורות שילמדו אותך על הקמת אתר אינטרנט מאפס. לפני עשר שנים, כדי ללמוד את היסודות של הקמת אתר אינטרנט, היית צריך ללמוד את זה כמקצוע או לפחות להשיג ספר לימוד. היום קיימים מאות אתרים שמסבירים למנהלי אתרים מתחילים איך לעבוד עם קוד ואלפי פורומים בהם אנשי מקצוע בתחום הקמת אתרי אינטרנט ישמחו לחלוק את ניסיונם איתך.

אני בטוח שכמו רוב מנהלי העסקים, יהיה נכון להניח שקוד זה לא הצד החזק שלך. מה עושים?

היום אפשר להיעזר במערכות מתקדמות באמצעותן כל אחד יכול לבנות לעצמו אתר אינטרנט גם ללא ידע בקוד. רוב המערכות האלו בעלות ממשק ידידותי ומהוות בעצם שכבה דקה שמפרידה בינך לבין השרת. בעזרת מערכת ניהול תוכן ומערכת לבניית בלוג אפשר לבנות אתר אינטרנט ישירות מהדפדפן שלך ללא ידע או ניסיון קודם.

הקמת אתר אינטרנט – בית חם לאתרך

כאשר כתובת הדומיין היא השלט על הדלת, בשלב זה אתה צריך להחליט מה יהיה מאחורי הדלת. מדובר במקום שייתן אירוח לאתרך – השרתים בהם יישמרו כל הקבצים שמרכיבים את אתר האינטרנט שלך. הנושא הזה בעל חשיבות רבה מכמה בחינות. אם מדובר במשהו יותר מורכב מאתר תדמיתי פשוט בעל שניים-שלושה עמודים, יש לשים לב שהשרתים שלך מאובטחים, חזקים ומספקים לך מספיק שטח אחסון. עבודה תקינה של חנות וירטואלית עם סליקה אונליין מחייבת את מנהל האתר לוודא חסינות השרתים נגד פריצות. עמידות של השרתים בפני עומסים גדולים תבטיח לאתר האינטרנט שלך מהירות גבוה יותר. זכור! אם טעינת אתרך לוקחת יותר מ-10 שניות, גולש חסר בסלנות פשוט יעזוב ויעבור לאתר הבא. התוצאה: אובדן לקוח פוטנציאלי.

הקמת אתר אינטרנט – מי שלא משקיע שוקע

בעולם העסקים בכלל ובהקמת אתר אינטרנט בפרט חשוב לזכור שזול או חינמי זה לא תמיד משתלם. כשמדובר באתר אינטרנט שישמש ככלי לקבלת רווח ממכירות, פרסום או כל דבר אחר, על תרדוף אחרי מחיר נמוך, כי יתכן שמאחורי הביטוי הזה תיתקל במכשולים מוסתרים כמו רמת אבטחה נמוכה או רוחב פס קטן. ניהול כל עסק בשלב הקמתו, וגם הקמת אתר אינטרנט לעסק, מתלווים בהשקעת כסף. קח בחשבון שלאו דווקא החיסכון בהוצאות הראשוניות יבטיח לך רווח בעתיד, אלא הביטחון, האמינות של הספקים איתם אתה עובד והגישה הנכונה להקמת אתר אינטרנט.

לעמוד הפוסט

הקמת אתר אינטרנט - האם זה משחק ילדים

הקמת אתר אינטרנט - האם זה משחק ילדים

היום כמעט כל אחד עם כשרון טכני קל, יוזמה וחיבור לאינטרנט יכול לבצע הקמת אתר אינטרנט אפילו עבור החתול שלו, ללא הגבלה או סינון של תכנים. הרשת, על יתרונותיה וחסרונותיה, מאפשרת לכל אחד לבצע הקמת אתרי אינטרנט משלו. אך, בעלי עסק - לא בטוח שזה כדאי לכם!

הקמת אתר אינטרנט לבד

אם החלטתם שאתם יכולים לבצע הקמת אתרי אינטרנט לבד, קחו בחשבון שהתוצאה לא תהיה מקצועית כמו בחברות מקצועיות, שיבצעו הקמת אתרי אינטרנט עבורכם. תוכלו להיעזר בתוכנה פשוטה, שלא מחייבת ידע מוקדם וליצור תפריטים, באנרים ועיצובים שלמים בגרפיקה בסיסית, בתהליך הקמת אתר אינטרנט עצמאי. נשמע כמו משחק ילדים? סביר להניח, שכך הוא גם ייראה. לאחר שתעלו אותו לרשת - תוכלו לקבל אינדיקציה מהגולשים לאיכותו ולנחיצותו של האתר שלכם. קרוב לוודאי שהוא יישאר בגדר נסיון נחמד ולא יותר.

חושבים על הקמת אתר אינטרנט רציני?

לשם כך תצטרכו כבר להיעזר בחברות שמבצעות זאת בצורה מקצועית. תהליך הקמת אתר אינטרנט עבור העסק שלכם חייב להביא בחשבון את המטרות של העסק שלכם, הצרכים שלכם וכמובן של הלקוחות שלכם. אם אתם בעלי עסק רציני, לא תרצו להרוס לעצמכם את התדמית בעזרת הקמת אתר אינטרנט גרוע, ולכן בצעו בדיקה מקיפה של השטח, לפני שאתם בוחרים את החברה שתמונה עלהקמת אתרי אינטרנט לעסק שלכם.

איך מתבצעת הקמת אתר אינטרנט ?

החברה אליה פניתם, בתקווה שהיא מקצועית ומנוסה, תבקש להכיר אתכם טוב יותר ולהבין על אילו מטרות אמורה הקמת אתר האינטרנט לענות. האם תרצו לספק מידע ללקוחות שלכם? לייצר תדמית מכובדת ורצינית יותר? אולי אתם מעדיפים למכור מוצרים דרך האתר? היכרות מעמיקה עם מטרות החברה תעזור בתהליך הקמת אתרי אינטרנט ותהפוך אותם לכלי שיווקי אמיתי עבורכם. עתה יהיה עליכם לרכוש דומיין ולהעסיק חברת אחסון אתרים. ברגע שצלחתם את שני השלבים האלו בתהליך הקמת אתרי אינטרנט , מגיע שלב העיצוב הראשוני. החברה שמבצעת הקמת אתרי אינטרנט תוכל להציע לכם טמפלט קבוע, ומוכן מראש בעלות נמוכה יותר, או עבודה עיצובית לפי צרכיכם, שעלותה גבוהה יותר. חשבו איזה מסר תרצו להעביר באמצעות הקמת אתר אינטרנט , ואיזה סגנון יבטא בצורה הטובה ביותר את ההחברה שלכם. במקביל לעיצוב האתר תתבצע הקמת מערכת ניהול תוכן, שמחויבת להתאים לאופי החברה שלכם ולצרכים שלכם. מערכת זו תאפשר לכם הזנת תכנים בצורה שוטפת אל האתר שלכם, ותעניק לכם עצמאות ניהולית. השלב האחרון של הקמת אתר אינטרנט הוא הכנסת עומק ונפח אל האתר: יצירת תוכן רלוונטי, מקצועי ומעניין, שיענה על הדרישות של מנועי החיפוש, ויבצע עבורכם אופטימיזציה במנועי החיפוש. תוכלו לכתוב אותו לבד, אך מומלץ להיעזר באנשי המקצוע לשם כך.

אז למה להעדיף הקמת אתר אינטרנט מקצועית?

הכל תלוי במטרות שלכם כעסק. אם יש לכם שאיפות להצליח, להתקדם במנועי החיפוש ולהגיע לקהל יעד בתפוצה רחבה, שמשמעותו עשוייה להוות את ההצלחה הכלכלית שלכם - אל תזניחו את איכות האתר ואל תסמכו על המזל. בעידן, שבו מרבית העסקים מתנהלים באינטרנט, אתם לא יכולים לאפשר לעצמכם הקמת אתר אינטרנט מרושלת. ביצוע של הקמת אתר אינטרנט מוצלח מהווה כלי עבודה נוסף ולא קישוט, ומעניק לכם מקום טוב בעולם העסקים הגדול ביותר שניתן למצוא.

לעמוד הפוסט

אפיון אתר אינטרנט

אפיון אתר אינטרנט

אם אתם באמת שואלים את השאלה הזו, התשובה יכולה להיות אחת משתיים: או שהעסק שלכם ממש מצליח כמו שהוא, בחיים האמיתיים שמחוץ לאינטרנט (ובמקרה הזו הרשו לנו להוריד בפניכם את הכובע על האומץ לוותר על בניית אתר אינטרנט ולהישאר מחוץ לשוק הלוהט ביותר שקיים), או שהעסק שלכם ממש מקרטע, ובמקרה הזה הרשו לנו לגעור בכם, ולדרבן אתכם לרוץ עכשיו ולבצע בניית אתר אינטרנט לעסק שלכם.

היום, כמעט כל עסק מבצע בניית אתר אינטרנט, משום שזוהי אחת הדרכים הקלות, הזמינות והטובות ביותר לקדם ולשווק את העסק שלכם, תוך הגעה לקהל יעד אדיר בגודלו ומרשים בעוצמתו.

הגדרת המטרות עבור בניית אתר אינטרנט

אחרי שהסכמתם איתנו על נחיצות בניית אתר ברשת האינטרנט, מגיע שלב המחשבה: על איזו מטרה של העסק שלכם צריך לענות האתר, ואיך. חשבו האם אתם מעוניינים לבצע בניית אתר באינטרנט, כדי לספק מידע מקיף עבור גולשים מתעניינים? אולי תעדיפו לשווק את עצמכם לקהל יעד חדש שלא מכיר אתכם? אופציה נוספת, המצדיקה בניית אתר באינטרנט, היא רצון למכור את המוצרים שלכם ברשת, או לבסס ולחזק את התדמית שלכם בשוק, וכך להשתחל לרשימת מובילי הדיעה, הגדולים או האיכותיים בתחומכם. אם העסק שלכם מורכב ממספר שירותים הפונים למספר קהלי יעד הרי שהמטרות גדלות ומסתעפות.
תהא התשובה שלכם על שאלה זו אשר תהא, נחיצותה של בניית אתר באינטרנט ברורה למדי, ואם תדעו להגדיר נכונה את מטרותיכם, או אז בניית אתר אינטרנט עבור העסק שלכם תהיה כלי מצוין להשגתן.

איך מתחילים בניית אתר אינטרנט?

אם החברה שלכם מורכבת מעובדים רבים, רצוי למנות אדם אחד כאחראי על בניית אתר אינטרנט, ויצירת קשר עם החברה שתבצע את בניית האתר אינטרנט עבורכם. על אותו אדם להתמצא היטב באופי החברה ובמטרותיה, להכיר את קהל הלקוחות, את צוותי המכירות ואת הצרכים הכלליים של החברה. רצוי שאותו אדם יתמצא גם בתוכניות השיווק העתידיות של החברה. כל המידע הזה משוכלל, וצריך לבוא לידי ביטוי בתהליך בניית אתר אינטרנט, שמאחד את כל הצרכים ומוציאם אל הפועל. חשוב גם לקבל מענה ראוי בתחומים נוספים, כגון שיווק באינטרנט, או לכל הפחות להכיר בכך כי לחברה קיים שירות כזה.

איך מתבצע תהליך בניית אתר אינטרנט?

לאחר בחירת דומיין וחברה לאחסון אתרים, מגיע שלב העיצוב הראשוני. החברה, שתבצע עבורכם בניית אתר אינטרנט, תציע לכם תבנית מוכנה מראש מהאינטרנט, שעלותה לרוב זולה יותר, או אפשרות של עבודת מעצב, בהתאם לדרישות ולצרכים שלכם. נסו להתאים בין סוג העסק שלכם ואופייה של החברה, ובין הסגנון העיצובי של בניית האתר אינטרנט לעסק שלכם.
לאחר מכן יגיע שלב הקמת מערכת ניהול תוכן, שעליו להיות מותאם היטב לדרישות שלכם כיום ובעתיד: בדקו האם אתם זקוקים לעדכונים שוטפים באתר והזנת נתונים מעת לעת, או שאין לכם צורך כזה, ותהליך בניית האתר אינטרנט יכלול מערכת תוכן סטטית וקבועה. חשבו אילו אלמנטים תרצו להכניס באתר: אופציה של צור קשר, גלריית תמונות ומוצרים, אופציה לרכישה דרך האתר, עדכונים שוטפים וכן הלאה.

כעת הגיע הזמן להתיישב ולכתוב. כל בנייה של אתר אינטרנט כרוכה בהזנה של תכנים לאתר, ורצוי להיעזר באנשי מקצוע שידעו לכתוב בצורה מקצועית, טובה ומעניינת, שעומדת בהגדרות הקידום של מנועי החיפוש, ותוכל לבצע בניית אתר אינטרנט, שיציב את האתר שלכם במקום גבוה במנועי החיפוש השונים.

לעמוד הפוסט

מספר טלפון בולט בראש האתר

מספר טלפון בולט בראש האתר

היום, קל יותר מאי פעם לחפש מידע.
בכל פעולת חיפוש נחשפים הגולשים לעשרות אלפי אפשרויות שונות ולרוב, קיימת תחרות עזה על כל תחום פעילות.

אחת הפעולות שניתן לבצע כדי לקבל יתרון משמעותי על פני המתחרים היא הצבת מספר הטלפון במקום בולט בראש האתר. 

היתרון בכך ניכר - האפשרות של הגולש ליצור קשר מיידי עם בעל האתר ולא לחפש פרטי יצירת קשר נוספים, הביטחון שבהצגת מספר טלפון קווי תוך יצירת הידיעה שיש מישהו זמין על הקו.
גם אם הלקוח לא יתקשר בפועל, הוא ידע שיש לו את האפשרות.

בנוסף לכך, כדאי להציב את מספר הטלפון בחלקו העליון של האתר כך שיופיע בכל עמודי האתר, כיוון שאם הטלפון מופיע בתוכן של דף הבית, הגולש לא נחשף למספר הטלפון במידה והוא מגיע לעמודים פנימיים באתר (לדוגמא, אם הוא הגיע לעמוד ספציפי ממנוע חיפוש).

כדאי לחשוב, כל מקרה לגופו, האם כדאי להציג את מספר הטלפון כתמונה או כטקסט - טקסט נסרק על ידי מנועי החיפוש, לעיתים הדבר יכול להיות יתרון ולפעמים לא. מעבר לכך, המלצה נוספת היא לנסות במידת האפשר להציג מספר טלפון קווי או חינמי - או אף לציין במידה ומדובר במרכזיה מרובת שלוחות: פעולה זו יוצרת אצל הגולש רושם שהוא יוצר קשר עם חברה גדולה ולא בהכרח עם אדם יחיד, פרטי (מה גם שלרוב החיוג לטלפון קווי זול יותר...).
לעמוד הפוסט

הצגת מידע בונה אמון

הצגת מידע בונה אמון

רוב הגולשים היום מודעים לכוחם הגדול של מנועי החיפוש.
כתוצאה מכך, טווח תשומת הלב הינו מזערי - המרחק בין פתיחת החלון לסגירת החלון יכול לעמוד על מספר רגעים. באותם רגעים, חשוב מאוד לתפוס את תשומת ליבו של הגולש על ידי יצירת אמון תת-מודע כלפי השירות שאתם מציעים על ידי הוספת פריטים מעוררי אמון בדף הבית של האתר.

דוגמא טובה לפריט שמעורר אמון הוא לוגו של חברה מוכרת או מותג מפורסם. במידה וזכיתם לעבוד עם חברה ידועה, אדם מפורסם או שירות מוביל, דאגו להכניס לוגו שלהם למקום בולט. הדבר יצור אמון אצל הגולש ויעלה את הסמכות של האתר בעיניו. אם אתם חברים ב"אמון הציבור" או נעזרים בשירותי "דואר ישראל" בצורה עסקית, הוספת לוגואים רלוונטיים תגביר את אמון הגולש.
כמובן שחשוב להקפיד על שימוש תקין בסמלים מסחריים ושמות - יש לקבל אישור לשימוש בכל פרט שאינו בבעלותכם ולהקפיד להציג נתונים אמיתיים בלבד (חוסר דיוק יפספס את המטרה בכך שישבור את יחסי האמון שיצרתם).

דוגמא טובה נוספת היא הצגת שם ופנים במקום בולט. אנשים נוטים לסמוך על אתר כשהם רואים שעומדים מאחוריו אנשים אמיתיים. מן הסתם, כל אתר נבנה על ידי אדם כלשהו, אך לראות את פניו ושמו המלא נוסכים תחושה של ביטחון והיכרות אישית. יתרון נוסף של שיטה זו הוא יצירת מיתוג אישי חזק.

הימנעו מניסוחים כלליים ככל הניתן וצרו תחושה של דיאלוג - לדוגמא, חתמו בשם בעל החברה או נציג כלשהו בעמוד האודות או הבלוג. הציגו עמוד "צוות" בו הגולש יוכל להכיר את האנשים שמאחורי האתר. ניתן אף להרחיק לכת ולמסור פרטי יצירת קשר אישיים של כל אדם בצוות - טלפון, מייל, קישור לפרופיל עסקי, קישור לעמוד פייסבוק אישי ועוד.

כל בעל אתר מוזמן לבחון את הדרכים המתיישבות בצורה הטובה ביותר עם השירות שהוא מציע וליישם את הלקחים המתאימים ביותר עבורו - בעל עסק קטן או עצמאי ישקול כתיבה בגוף ראשון והצגת פרטי קשר אישיים, בעוד חברה גדולה עשויה להעדיף עמוד צוות ותמונות הווי.
לעמוד הפוסט

אופן הצגת המחיר או השירות

אופן הצגת המחיר או השירות

גולשים, כך הוכח, הם חסרי סבלנות. הקצב המהיר של האינטרנט מביא לכך שגולש יכול להגיע לאתר ולעזוב אותו תוך מספר שניות ללא התייחסות רצינית לאתר. אחת הדרכים "לתפוס" את הלקוח היא להציג לו את מחיר המוצר או מחיר השירות קודם כל - ישר ולעניין!

גולשים מודרניים מתורגלים היטב בשיטות הפרסום והשיווק - הם רגילים לראות באנרים, אנימציות שמובילות למוצר, עמודי נחיתה... בטוח להניח שהגולש הממוצע הבוגר גלש בעשרות אלפי אתרים לכל הפחות ויצא לו לראות לא מעט אתרים.
חשוב לדאוג ליצור תחושה של ענייניות על ידי הצגה ברורה של עלות השירות או המוצר שלך בצורה ברורה וגלויה.

באופן זה, הגולש יראה "תכלס" את מה שאתה מנסה לשווק ולמכור לו. אם המחיר לא מתאים, הגולש לא יישאר ולא יפנה פניית סרק. אם המחיר מתאים, תקבל פניות יותר רלוונטיות כי הגולש כבר יודע למה לצפות.

עצה טובה בהקשר זה היא להשתמש במחיר כאמצעי שיווקי גם כן: ניתן לנסח תכנים בצורה מזמינה כגון "החל מ" או "בלבד", לציין מחיר של תשלום בודד בלבד, ועוד.

בעלי אתרים שיווקיים צריכים לחשוב כיצד ניתן לרתום את עלות השירות או המוצר לצורך פרסומי - כיצד ניתן לפרסם את המחיר בצורה כזו שתיצור ביטחון מצד אחד ותנפה פניות בלתי רלוונטיות מצד שני.
לעמוד הפוסט

דף בית ייצוגי

דף בית ייצוגי

דף הבית של האתר מהווה את הפנים של האתר כולו ומייצג את העסק בשלמותו.

לכן, חשוב להקפיד שדף הבית של האתר ייצג בצורה נאמנה את העסק ואת השירות שמציעים.

באינטרנט, טווח תשומת הלב של הגולש הממוצע נמדד בשניות בודדות או מספר עשרות שניות בלבד. תוך רגעים ספורים הגולש יכול להתרשם מהאתר, להבין אם האתר מתאים לו או לא ובמידה ולא - לסגור את החלון ולהמשיך לתוצאת החיפוש הבאה.

אותן שניות יקרות הן ההזדמנות של בעל האתר ללכוד את תשומת ליבו של הגולש ולכן - יש לשקול היטב ובקפידה מה הגולש יראה ברגע שהוא ייכנס לאתר.

מבחינת התוכן, דף הבית חייב להכיל מידע קצר וממוקד על פעילות החברה, השירות שמציעים והתנאים השונים. אם ישנן עלויות - מוטב לציין אותן מראש ו"לנפות" לקוחות לא רלוונטיים עוד בשלב הראשוני. הוכח שגולשים אוהבים לקרוא (ולא רק הם - טקסט הוא ה"מזון" של מנועי החיפוש), זוהי הסיבה לכך שדף הבית חייב להכיל תוכן שיווקי ומכירתי הרלוונטי לשירות שמציעים - בקצרה ובתמציתיות.

הגזמה בכמות התוכן תרתיע את הגולש והוא ימהר לעזוב. בנוסף לכך, רצוי לשקול שימוש מושכל באלמנטים גרפיים כגון תמונות ואנימציות פלאש - אלו לוכדים את תשומת הלב, לכן יש להסיט אותה לעבר התוכן הרלוונטי ולהיעזר בה ולהימנע מתרחיש בו כל תשומת הלב של הגולש מוקדשת לאלמנטים העיצוביים ולא לתוכן עצמו.

מבחינה עיצובית, דף הבית חייב להיות נקי, מסודר וקריא.

שמרו על אורך שורות הגיוני, סידור תכנים נוח וצבעים רכים. לעיתים מומלץ להיעזר במעצב או קופירייטר המבינים בתחום זה לצורך ייעוץ או ביצוע - מעצב מומחה יוכל להתאים תבנית צבעים מומלצת המתאימה לאופי המוצר/השירות. התאמת צבעים נכונה יוצרת אווירה - האווירה שדף הבית משדר תהווה גורם משמעותי ביותר בתהליך קבלת ההחלטה של הלקוח הפוטנציאלי.
לעמוד הפוסט

הנעת הגולש לפעולה

הנעת הלקוח לבצע פעולה

בסופו של דבר, מטרתו של אתר היא למכור מוצר או שירות. מכיוון שאין מדובר בפגישה פרונטלית ואופי הפעולה הוא פאסיבי מבחינתו של בעל האתר, עליו להניע את הגולש לביצוע פעולה כלשהי כדי שהאתר יגשים את ייעודו.

על האתר כולו להניע את הגולש המזדמן לבצע את הפעולה שבעל האתר מעוניין שיבצע - בדרך כלל מדובר ברכישת מוצר, השארת פרטים, הרשמה לרשימת תפוצה או יצירת קשר. על מטרת האתר להיות גלויה וזמינה בכל שלב ושלב בתהליך הגלישה בצורה קלה וברורה.

הגולש באתר צריך לדעת מה רוצים ממנו.
אם מוכרים לו מוצר - הובילו אותו למוצר והכניסו אפשרות לרכוש את המוצר בכל שלב ושלב.
אם מציעים לו שירות - חייבת להיות דרך פשוטה להשאיר פרטים לחזרה (לא יותר ממרחק של קליק אחד, ואם אפשר - בלי קליקים בכלל).

השתמשו בתכנים ובגראפיקה כדי להוביל את הגולש למעוז חפצכם.
שתלו קישורים המובילים למוצר כבר בתוכן, הטמיעו עיצוב המוביל את הגולש לפעולה שעליו לבצע ובחנו את מרכזי תשומת הלב של הלקוח. לדוגמא: אם על הגולש למלא טופס, ייתכן וכדאי למקם אותו במיקום בולט, במקום שחוזר על עצמו לאורך האתר ולהבליט אותו עם מסגרת המושכת תשומת לב.

נסו לחשוב כמו הגולש עצמו בעצמכם או בקשו פידבק מחברים וקרובים: איזה נוסח נשמע יותר טוב? להיכן נודדת תשומת הלב? מה באתר נראה "עיקר" ומה "תפל"?

השתמשו בפידבקים אלו בצורה חכמה וטפלו במהרה בנקודות תורפה - שכן ההנעה לפעולה היא מטרתו של האתר והיא תקבע אם האתר יצליח או לא.
לעמוד הפוסט

עמוד "אודות" בולט

עמוד "אודות" בולט

האינטרנט, מטבעו, הוא אנונימי. קל לגולש להרגיש תחושה של ניכור וחוסר ודאות - ההיסטוריה של הונאות מבוססות רשת הובילה למצב שבו הגולש יחשוב פעמיים האם להשאיר את מספר כרטיס האשראי שלו או את הפרטים האישיים שלו באתר שלך.

אחד מתפקידיו העיקריים של בעל האתר הוא ליצור תחושה של אמינות - דרך טובה לשדר אמינות היא לחשוף מידע לגבי האנשים העומדים מאחורי האתר.

עמוד "אודות" הוא אחד הכלים המרכזיים באמצעותם אתר יכול לשדר אמינות לגולש המזדמן. למעשה, בסקרים שהתבצעו לאחרונה התברר כי כמות משמעותית של גולשים יגיעו קודם לעמוד האודות, כדי לראות "עם מי יש להם עסק".

אם באתרכם אין עמוד אודות יעיל, מהרו והכינו אחד. אם כבר יש - בדקו האם התוכן שנמצא שם מייצג את האדם או החברה העומדים מאחורי האתר בצורה מהימנה.

מבחינת התוכן, חשפו את מירב הפרטים האישיים בעמוד האודות. במידה ומדובר באדם פרטי המציע שירות - שקלו להכניס פרטים אישיים, הישגים מקצועיים, תמונה ופרטים רלוונטיים נוספים. לדוגמא, מאמן אישי העוסק בתחום הזוגיות ייראה אמין יותר אם עמוד האודות שלו יכיל פרטים כלליים לגביו, הסמכותיו המקצועיות ובעיקר - מצבו הזוגי (מאמן לזוגיות רווק ייראה פחות אמין ממאמן נשוי באושר עם ילדים...).

במידה ומדובר בעסק, מומלץ לציין את ההיסטוריה של העסק ובעיקר את האנשים העומדים מאחוריה. חברות רבות מגדילות לעשות ובונות עמוד "צוות", "הנהלה בכירה", "הווי" ועוד, לא בכדי. במקרה של חברה גדולה, חשיבות ה"זווית האישית" עולה עוד יותר - כך שלהציב קישור לפרופיל האישי של מנהל בכיר ברשת חברתית או את כתובת המייל הפרטית שלו ישדר אכפתיות ואמינות.

אל תשכחו שמהצד השני של המסך יושב אדם ששוקל אם לעשות עמכם עסקים או לא. חשוב שהאדם הזה יקבל את הרושם שאתם מעוניינים לשדר לו.
לעמוד הפוסט

התאמת האתר לכל סוגי הדפדפנים

התאמת האתר לכל סוגי הדפדפנים

משתמשי האינטרנט נהיים מתוחכמים יותר ויותר - על בעלי אתרים לעמוד בקצב של השוק האינטרנטי המשתנה ולהציג לגולשיהם אתר המתאים לכל תצורה שהגולש יכול להשתמש בה.

בעבר, הרוב המכריע של הגולשים השתמשו בדפדפן אחד בלבד - אינטרנט אקספלורר. בשנים האחרונות המגמה מתהפכת ודפדפנים נוספים דוגמת מוזילה פיירפוקס, ספארי, כרום, אופרה ודפדפנים מבוססי טלפון סלולרי תופסים תאוצה. מנתח שוק של כמעט 100%, השימוש בגרסאותיו השונות של אקספלורר הצטמצם לסדרי גודל ממוצעים של 60%-70% - כלומר באתרים המציינים את הסטטיסטיקה, כל גולש שני או שלישי משתמש בדפדפן אלטרנטיבי!

ישנם הבדלים מהותיים בין אופן הצגת האתרים בדפדפנים - חלקם פועלים באדיקות לפי תקנים מסויימים, חלקם מתעלמים בצורה גורפת. בנוסף, כל דפדפן כולל ערכי ברירת מחדל שונים, לכן אין להניח שתא ריק בטבלה או טקסט שלא עוצב ייראו בצורה זהה בדפדפנים שונים.

בעל אתר כיום אינו יכול להרשות לעצמו לוותר על פלח השוק העצום הזה ואינו יכול להרשות לעצמו להציע אתר שלא נראה במיטבו ללקוח הפוטנציאלי השני או השלישי שמגיע. לכן, יש להקפיד לבצע התאמה לדפדפנים ולבחון את האתר במגוון דפדפנים שונים כדי לכסות את מירב האפשרויות - אנחנו ממליצים על שלושת המובילים: אינטרנט אקספלורר, פיירפוקס וכרום.
בעלי ומנהלי אתרים יחזיקו דפדפנים שונים וגרסאות שונות של אותו דפדפן כדי לשאוף לתאימות מלאה.

מבחינת הבניה, מומלץ לבנות את האתר בלי "לחפף", תוך התחשבות מירבית בתקנים ובנורמות וללא הנחות. לדוגמא - טקסט שלא הוגדר להיות מוצג בגופן "אריאל" בגודל 12 ובצבע שחור - לא בהכרח יוצג כך בכל תצורה ובכל דפדפן.

הגדירו כל דבר שניתן להגדיר ואל תניחו שהדפדפן ידע לנחש בצורה יעילה איך להציג תכנים - מנעו הבדלים מראש על ידי יצירת מצב של חוסר השתמעות לשתי פנים.
לעמוד הפוסט

סדר האתר

סדר האתר

אתר אינטרנט השואף לשווק מוצר או שירות צריך להיות נוח לניווט וקל לשימוש.

במידה והאתר אינו נוח לניווט - הסיכון לעזיבת הגולש (הלקוח הפוטנציאלי) גדל משמעותית.

דגש ראשון צריך לשים על בניית תפריטים נוחה.

על התפריטים להכיל עמודים חשובים בלבד - לא כל עמוד באתר צריך להיות מיוצג כקישור בתפריט. ישנם אתרים רבים בעלי כמות גדולה של עמודים שכולם מוצגים בתפריטים ומסבכים את הגולש המזדמן - מדובר בטעות נפוצה.

בנוסף, יש לחלק את העמודים לפי תפריטים שונים. לדוגמא: בתפריט העליון מומלץ להציג קישורים כלליים כגון "אודות", "על החברה", "צור קשר", "מוצרי החברה" ועוד, בעוד התפריט הצדדי יכיל רשימת שירותים שונים, רשימת מוצרים וכדומה.

חשוב להקפיד שהתפריטים יהיו ממורכזים בצורה הגיונית - ימינה בעברית, לפי סדר הקריאה ההגיוני - ולא צפופים מדי.

דגש נוסף הוא יצירת קישורים פנימיים לניווט נוח מגוף הטקסט. כתבתם על מוצר? הכניסו קישור למידע נוסף אודותיו. אין טעם לשלוח את הגולש לחפש באיזה מתפריטי האתר הוא יכול להמשיך לקרוא על אותו מוצר...

מבחינה עיצובית, דגש משמעותי שיש לציין הוא שמירה על סדר ואחידות בין עמודי האתר השונים. השתמשו בגופן זהה, ריווח זהה וערכת צבעים מצומצמת וקבועה בכל עמודי האתר. גולש שייתקל בעמוד המעוצב בצורה שונה עלול למצוא את עצמו מבולבל. הגדירו לעצמכם מראש כיצד תיראה כותרת, כיצד ייראה טקסט, כיצד ייוצג תוכן חשוב ושמרו על קו עיצובי זה - אם טקסט חשוב יודגש באדום, חשוב שכך הוא ייראה בכל עמודי האתר. בעלי אתרים שיש ברשותם ידע מתקדם עשויים לשקול שימוש בשפת CSS למטרה זו.

מומלץ להיעזר בדגשים אלו כדי להגיע לאתר נוח לניווט שיסביר פניו לגולש במטרה להפוך אותו ללקוח - ומעבר לזה - ללקוח חוזר.
לעמוד הפוסט

שאלות ותשובות באתר

שאלות ותשובות באתר

בעל אתר המנסה למכור לגולשיו מוצר כלשהו או שירות, יתמודד בשלב מסוים עם שאלות לגבי מה שהוא מוכר.
עמוד שאלות ותשובות מהווה דרך יעילה ליצור אמון בין בעל האתר ללקוח, תוך יצירת כלי שיווקי חזק שבכוחו לצמצם משמעותית את כמות השאלות.

בבסיסו, עמוד שאלות ותשובות מכיל ריכוז שאלות נפוצות ותשובות מוכנות מראש. ניתן לראות בקלות שבאתרים המכילים עמוד כזה יחס הרכישה/השארת פרטים גבוה מאתרים אחרים, מכיוון שהגולש יכול לקבל מענה לשאלותיו הקיימות ולקבל תשובות לשאלות שטרם עלו בדעתו.

במידה ובאתרכם אין עמוד כזה, מהרו להכין אחד. רכזו שאלות ששאלו אתכם לגבי השירות, בנוסף לשאלות כלליות. זהו המקום להסביר לגולש כיצד ניתן לקבל שירות, מהם תנאי הרכישה השונים, מה המוצר כולל, מה ההטבות המוצעות ועוד.
חשבו על שאלות שעדיין לא התקבלו ונסו למצוא מענה לגביהן מראש, תוך יצירת תחושה של אכפתיות.

במידה וקיים עמוד כזה, שדרגו אותו עם תכנים שיווקיים ומכירתיים נוספים: "למה כדאי לקנות אצלנו?", "מי אנחנו?", "מדוע אצלנו זול יותר?" ועוד. גולש מתלבט שנתקל בתכנים כאלו יכול להתרשם לטובה ולהשתכנע לקנות.

שדרגו את התשובות המוכנות עם קישורים מובילים לקניה או להשארת פרטים וטקסטים מזמינים. לדוגמא, בשאלה של "איך זה עובד?" ניתן להכניס לתשובה שורה של "ראיתם כמה זה פשוט, אנו מזמינים אתכם לנסות עכשיו" עם קישור רלוונטי. חבל לפספס הזדמנות נוספת למשוך לקוח.

לסיכום, עמוד שאלות ותשובות מהווה כלי חזק ומשמעותי ביצירת קשר עם הלקוח. השתמשו בו בחכמה ונצלו אותו לטובת האתר ומשיכת הלקוח.
לעמוד הפוסט

פרטי יצירת קשר

פרטי יצירת קשר באתר

זהו לא סוד שמטרת אתרים רבים היא לעודד את הגולש ליצור קשר כלשהו עם בעל האתר - על אחת כמה וכמה כשמדובר באנשי מקצוע או נותני שירות, אך גם בעל חנות יהיה מעוניין שהגולש יזום איתו קשר כדי להביא לתהליך של מכירה.

בטיפים קודמים דנו בחלק מהדרכים השונות לגרום ללקוח להביע אמון בבעל האתר. בהנחה שהאמון נרכש - באחריותנו לספק ללקוח את מירב הדרכים ליצור עמנו קשר.

הדרך הראשונה והמתבקשת היא להציג מספר טלפון במקום בולט. מלבד מיקום בכותרת של האתר, אין סיבה לא להוסיף מספרי טלפון ופרטי קשר לכותרת התחתונה ואף לגוף התוכן (לדוגמא: "מעוניין לשמוע עוד? התקשר כבר עכשיו 03-4567890 ונציגינו ישמחו לסייע"). בנוסף, כדאי להכניס מספר טלפון גם לבאנרים, פרסומים וכל מקום אחר.

במקרים רבים ישנו יתרון מוחשי להצגת פרטים נוספים מלבד טלפון - דוגמת כתובת פיזית של בית העסק, מייל, פקס, מפת הגעה, פרטי קשר דרך רשתות חברתיות ועוד. ישנם אנשים שלא ימהרו להתקשר ולכן מומלץ להתחשב בהם גם כן.

במקרה של חנות יש לשים לב למצבים בהם הגולש המזדמן יעדיף להגיע פיזית לחנות ולא ליצור קשר בכלל - שימו לב לאתרים של חנויות ורשתות שיווק שאף מצניעים את הטלפון בהשוואה להצגת מפות וכתובות פיזיות.

נסו לבחון תחומים חדשים בהם תוכלו לתת מענה. שירותים מודרניים דוגמת הסקייפ ושירותי צ'אט שונים מאפשרים לגולש להשיג אתכם וליצור קשר, תוך שמירה על האנונימיות המאפיינת את הרשת וללא מסירת פרטים או חשיפה. בחנו אפשרויות לשלב אלמנטים כאלה באתרכם כדי לתת לגולשיכם אפיקי יצירת קשר נוספים. חשוב להקפיד לנטר אמצעי תקשורת אלו - אין כל חשיבות בצ'אט שאף אחד לא עוקב אחריו או שהוא במצב "מנותק" כל הזמן...
לעמוד הפוסט
מספר עמודים: 2
 1  2   הבא   
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט
בניית אתרים              בניית אתר WIX     בניית אתר LOGOSITE    פרסום ושיווק               עיצוב גרפי               טיפים            פיתוח אפליקציות    בניית אתר חינם
בניית אתר חינם             תבניות WIX          אודות המערכת                פרסום בגוגל               עיצוב לוגואים             מאמרים          בקרוב....              www.Logosite.co.il
מערכת LOGOSITE      גלריות WIX          מאפייני המערכת              פרסום בפייסבוק           עיצוב באנרים             בלוג                                         www.Logosite.org         
מערכת WIX                 באנרים WIX          מחירים                          קניית לייקים לפייסבוק    עיצוב באנרים             שאלות ותשובות                         www.Logosite.net
מערכת WEBZAI                                                                         קניית צפיות ליוטיוב        עיצוב כרטיסי ביקור 
קידום אתרים (בקרוב)                                                                    סרטוני תדמית              עיצוב פליירים
מבצעים בניית אתרים                                                                     QR קוד חינם               סרטוני תדמית
דרופשיפינג                                                                                  כתיבה שיווקית             אנימציות HTML5            
 קורס דרופשיפינג                                                                         כתיבת מאמרים